top of page

Senior sæsonopstart i Birkende BK d. 03-02-2024 kl. 11.00

Kære alle og godt nytår.

Foråret er hastigt på vej og sne/frost er forhåbentlig på retur. Så derfor vil trænerteamet i Birkende Boldklub gerne starte sæsonen så småt op. Det sker omklædt lørdag den. 03-02-2024 kl. 11:00 på boldklubbens anlæg i Birkende til en stille og rolig omgang Five a Side, efterfølgende vil der være et lille spillermøde og suppe.


Skulle der sidde unge mennesker derude der godt kunne tænke sig, at prøve kræfter med seniorfodbolden i Birkende, skal i mere end velkommende i kommer bare forbi denne dag og deltager og i vil samtidig kunne få et indblik i vores klub.


Vi glæder os til at se jer alle igen

Med venlig hilsen

Tæner og bestyrelse i BBComentarios


Featured Posts
Recent Posts
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page